Doğa Fotoğrafları

Nadir Kaliforniya Çiceği

Los Angeles'ta bulunan Walker Kanyonu geçen yıl nadir Kaliforniya çiceğine tanık olmak için elli binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. 

Bu Fotoğrafçının İzlanda Seyahati Sırasında Yakaladığı Fotoğraflar Kesinlikle Muazzamlar Ve Onlara Siz De Bayılacaksınız

Aşağı yukarı herkes ya daha önce İzlanda’da bulunma fırsatına erişmiştir ya da en kısa zamanda ellerine geçen fırsatı değerlendirerek burayı ziyaret etmek ister.

Doğanın Bir Harika Hediyesi

Baykal gölü turist çekmekle kalmayıp hem kaynak bakımından hem de tarihsel yönden epey zengin. Asya ve Avrupa’nın eski en derin tatlı suyu dünyanın da en geniş gölü. Bu gölü ziyaret eden bir fotoğrafçı harika fotoğraflar çekmiş. Ne kadar şanslı birisi!

Ağaçlar Arasında Huzur

Yoğun bir gün ya da uzun çalışma saatlerinden sonra genelde gidilecek sakin bir yer isteriz. Aradığımız çözüm ormanların içindeki kulübeler olabilir. Onlar kalabalıktan, gürültüden ve işten oldukça uzaktalar. Ayrıca, aradığın huzurlu ortamı sana kesinlikle verecekler.

Finlandiyalı Fotoğrafçının Gözünden Bir Adanın 4 Mevsimi

Finlandiyalı bir fotoğrafçı olan Jan Ylinampa yaklaşık 15 yıldır doğa harikalarının fotoğraflarını çekmekle uğraşıyor. Finlandiya’da bulunan Kotissari adasını bir drone ile 4 mevsim boyunca takip eden fotoğrafçı, bu uzun süren çalışmaları sonucunda büyüleyici kareler yakalamış durumda.

Doğa Harikalarının Havadan Çekilmiş Fotoğrafları

Niaz Uddin bir film yapımcısı ve fotoğrafçı. Bir kuşbakışı kamera kullanarak doğanın birçok harikasını fotoğraflarını çekerek ölümsüz hale getiriyor. Sizde onun Instagram hesabına giderek çekmiş olduğu muhteşem resimlere göz atabilirsiniz.

106 metre yüksekliğindeki bir uçurumda çekilen bu fotoğraflar nefesinizi kesecek

Bir zamanlar tırmanma rehberi olan New Hampshire'den fotoğrafçıJay Philbrick şimdi sıradışı bir tecrübe arayan cesur çiftler için özel düğün fotoğrafçılığı yapıyor. Jay ve eşi, müşterileri New Hampshire’da bulunan Echo Gölü Eyalet Parkı’ndaki katedral çıkıntısına götürüyorlar ve burada bulunan 106 metrelik küçük bir platformda o göz alıcı fotoğrafları çekiyorlar.

Tokyo Uluslararası Fotoğraf Ödülleri’nden Alınmış Bu Büyüleyici Doğa Fotoğraflarına Bayılacaksınız

Tokyo Uluslararası Fotoğraf Ödülleri’nden alınan bu profesyonel fotoğrafçılar ve profesyonel olmayan fotoğrafa meraklı kimseler/fotoğraf öğrencileri tarafından çekilmiş ödül kazanan fotoğraflara baktığımız zaman onların bu fotoğrafların her biri için harcadığı emek ve sahip oldukları yetenek karşısında büyüleniyoruz.

Bunun Gerçek Olduğuna İnanamayacaksınız! Kar Yağan Sahra Çölü’nün Muhteşem Fotoğrafları

Bir fotoğrafçı Suudi Arabistan’ın kuzeybatı bölümündeki Tabuk bölgesinde kar yağmasından sonra develerin fotoğraflarını çekti. Ürdün sınırına yakın bir yerde bulunan bölge, bu ay garip bir hava durumuyla karşılaştı.

Dünyadan Muhteşem Sonbahar Görüntüleri

Tekapo Gölü, Yeni Zelanda'da Çiçeklenen Acı Baklalar

Tekapo Gölü, Yeni Zelanda'nın Güney Adası'ndaki McKenzie Havzası'nın kuzey kenarı boyunca kuzey-güney yönünde akan yaklaşık olarak birbirine paralel üç nehirden ikinci en büyük olanı. 

Bu Büyüleyici Fotoğraflar Size Doğanın Bizi Şaşırtmak İçin Her Zaman Bir Yol Bulduğunu Gösterecek

Hepimiz büyük sanatçılar tarafından yapılmış ve resimleri ve onların inanılmaz hayal güçlerinin kanvaslarına nasıl yansıdığını görüp kendi kendimize bütün bu ilhamı ve düşünceleri nereden bulduklarını sormuşuzdur. Arada bir ruhumuzu dinlendirmek için yüzümüzü döndüğümüz sıradan, huzur dolu ve insanı rahatlatan doğaya alışkınız ama aslında doğa bazen bunun çok çok ötesine geçebilir. 

Doğanın Harikaları

Günlük hayatın yorucu koşuşturmasından çıkıp doğayı yakından inceleme fırsatı buldunuz mu hiç? Eğer bulmadıysanız doğru yerdesiniz! Doğanın sizi hiç beklemediğiniz şekillerde şaşırtabileceğini kanıtlar nitelikte fotoğraflarla sizleri baş başa bırakıyoruz.

Bir Yarışmacının Katılımcıları Tarafından Yakalanmış Kuzey Işıklarının Bu Muhteşem Fotoğrafları Sizi Büyüleyecek

Doğa bizi şaşırtmayı asla bırakmıyor ve özellikle de herşeyin gözümüze sıkıcı ve kasvetli gözüktüğü geçirdiğimiz bu zorlu zamanlarda büyüleyici birşeyler görebilmek her zaman için iyi bir fikir. Listemizdeki fotoğrafçılar doğanın bize sunduğu en hayranlık uyandırıcı şeylerden bir tanesini fotoğraflamayı başarabilmişler- aurora borealis (kuzey ışıkları). Bu göz kamaştırıcı fenomen yüksek enlemlerdeki yerlerde manyetosferde güneş rüzgarları tarafından yaratılan bozukluklar sebebiyle meydana geliyor. 

Japonya’dan Göz Kamaştıran Ateş Böceği Fotoğrafları

Işıklarını yalnızca parıldamak için değil aynı zamanda aralarında sinyalleşmek için kullansalar da, ateşböcekleri ihtişamlarıyla yaz gecelerinin kaçınılmaz güzellikleridir. Bu göz kamaştırıcı görüntüyü izlemek ve onu diğerleriyle de paylaşmak için fotoğrafçılar Japonya, Land of the Rising Sun ‘da bir araya geliyorlar. Tripod’dan kaydedilen uzun süreli çekimlerle, fotoğrafçılar hayranlık veren fotoğraflar çıkartıyor ve Japonya’ya gitmek için güzel bir neden yaratıyorlar! 

Kışın Gerçek Hayattaki Büyüsü

Heiko Gerlicher'in hayatındaki en büyük tutkusu orman fotoğraflarını çekmektir ve aynı zamanda ormanların sonsuz fırsatlarla dolu olduğunu düşünüyor. 

Bu Fotoğraflar Kırsal Manzaralara Olan Bakış Açınızı Değiştirecek

Idaho'lı fotoğrafçı Lisa Wood, Art of Farmland olarak adlandırdığı fotoğrafları çekmek için hızlandırılmış ve çoklu pozlama teknikleri kullanıyor. Fotoğrafçı, insanların kırsal manzaralara farklı gözlerle bakmalarını ve ne kadar güzel olduklarını görmelerini amaçlıyor.

Wisteria Ağaç Tünelleri

Japonya, kiraz çiçeği ağaçları ile ünlüdür, ancak bu kiraz çiçeği ağaçları, bu ülkenin size sunabileceği şeylerin sadece küçük bir kısmıdır. 

Bu Fotoğraflar Kırsal Manzaralara Alan Bakış Açınızı Değiştirecek

Idaho'lı fotoğrafçı Lisa Wood, Art of Farmland olarak adlandırdığı fotoğrafları çekmek için hızlandırılmış ve çoklu pozlama teknikleri kullanıyor. Fotoğrafçı, insanların kırsal manzaralara farklı gözlerle bakmalarını ve ne kadar güzel olduklarını görmelerini amaçlıyor.

16 Yaşındaki Fotoğrafçının Göz Kamaştıran Fotoğrafları

16 yaşındaki Alman fotoğrafçı Jannick Obenhoff, Instgramda paylaştığı fotoğraflarıyla doğanın etkileyici güzelliğini gösteriyor.

İzlanda’nın Yüksek Rakımından Nadir Manzaralar

Ateşli akan lavlardan zümrüt yeşili buzul göllerine kadar, her manzara İzlanda'nın yüksek rakımlı manzaralarının size sunabileceği şeylerin küçük fragmanıdır ve bu yüzden İzlanda'nın yüksek tepeleri dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ev sahipliği yapar. 

Bu Fotoğraflar Gerçek Doğa Tutkunlarının ve Doğa Fotoğrafçılarının Kalbini Isıtacak

Doğa ve yaban hayat fotoğrafçılığı zorlu koşullar gerektirir. Bu nedenle zorlu ve ilginç bir meslektir. Ancak bu zorlu koşullar ve yaratıcı tutku, fotoğrafçıların lensin arkasındaki sanatsal imajına ilham verir. Bu özverili çallışmalar gördüğünüz bu harika fotoğrafları ortaya çıkarır.

Dünyayı Hiç Böyle Görmüş müydünüz?

Geceleyin açık havada uydudan Dünyanın bütün kıtalarının fotoğraflarını çekmişler. Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş.

Doğanın bize sunduğu ilginç ve bir o kadar da eşsiz manzaralar

Doğada çıktığımız yürüyüşler sonrasında zaman zaman şaşırtıcı şeylerle karşılaşabiliyoruz.  Kimi zaman bize korkutucu yüzünü gösteren doğa, bazen de benzersiz görüntülere ev sahipliği yapıyor. Doğada galaksiyi andıran çiçeklerden minyatür kurbağalara bir çok eşsiz ve şaşırtıcı manzara mevcut. Bir sosyal medya sitesi olan redditte paylaşılan bazı fotoğraflar da bu manzaralara örnek oluşturuyor. 

İlk Geleneksel Kızılötesi Fotoğraf Yarışmasından Çarpıcı Fotoğraflar

Fotoğraflarda kızılötesi filtreler kullanmak, dünyayı olduğundan farklı görmemizi sağlayabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? 

4.5 Milyon Mavi Çiçeğin Dikildiği Miharashi Tepesi'nden 7 Harika Fotoğraf

Japonya 'nın Miharashi Tepesi 'ndeki Mayıs ayı itibariyle açan mavi çiçeklerin hayranlık uyandıran görüntülerini görmek için ileri butonuna basın.

Madeira Ormanı'ndaki Eski, Büyüleyici Bir Manzara

Madeira, dramatik manzarasıyla bilinen bir adadır. Dağlar, plajlar ve yanardağlar burada gizlidir ama en önemlisi bölgenin antik ormanı, bir peri masalından fırlamış gibi bir manzara ile 500 yıldır varlığını sürdürüyor.

Hayata Tutunan 20 Mucize Bitki

Söz konusu yaşamak olduğunda doğa oldukça inatçıdır. Bu etkileyici örnekler, size doğanın hayatta kalmak için ne kadar inatçı gösterecek.

Bir Top Dondurma Gibi Görünen Laleler

Bitkiler dünyası asla şaşırtmaktan vazgeçmez. Bu özel lale türü çilekli dondurmaya benziyor. Düşündüğünüzde, bir lalenin ve dondurmanın ortak hiçbir yanı yokmuş gibi geliyor, ancak doğa bunun tersini ortaya koyuyor. 

Doğa, Issız Bir Köyde Kendi Yerini Buldu

Doğa ana, insanlığın düşüncesiz davranışlarından zarar görmektedir, ancak insanlar elini ayağını çektiği anda doğa ortaya çıkar ve kendine ait olanı geri alır.