Gezilecek Yerler

Nadir Kaliforniya Çiceği

Los Angeles'ta bulunan Walker Kanyonu geçen yıl nadir Kaliforniya çiceğine tanık olmak için elli binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. 

Bu Fotoğrafçının İzlanda Seyahati Sırasında Yakaladığı Fotoğraflar Kesinlikle Muazzamlar Ve Onlara Siz De Bayılacaksınız

Aşağı yukarı herkes ya daha önce İzlanda’da bulunma fırsatına erişmiştir ya da en kısa zamanda ellerine geçen fırsatı değerlendirerek burayı ziyaret etmek ister.

Hindistan'daki Prabalgad Kalesi

Kalavantin Durg (Kalavantin'in Kalesi) ismiyle de bilinen Hindistan'daki Prabalgad Kalesi, Hindistan'ın Maharashtra eyaletinde, Batı Ghatları'nda 2300 fitlik bir yükseklikte, Matheran ve Panvel arasında yer alır. Matheran'a çok yakın olan kayalık bir platonun en tepesinde inşa edilmiştir. 

Bolivya'daki Salar de Uyuni: Dünyanın En Büyük Tuz Çanağı

Bolivya'nın güneybatısında, And Dağları'nın zirvesine yakın yer alan Salar de Uyuni (ya da diğer adıyla Salar de Tunupa), Güney Amerika'daki görsel olarak en büyüleyici yerlerden biri. Fotoğrafçılar buradaki inanılmaz jeolojik formasyonların, jeotermal kaplıcaların ve tuz göllerinin oluşturduğu muhteşem manzarayı fotoğraflayabilmek için her gün buraya akın ediyorlar. 

Belçika’daki Harikalar Diyarı

Belçika’daki Brüksel’e yakın gizemli bir orman, bahar boyunca çan çiçekleriyle kaplanıyor. Çiçeklerin kokusu ve ambiyansıyla birlikte bu orman size unutulmaz bir deneyim verecek!

Avusturalya, Wilsons Burnu'ndaki Yarık Adası

Aynı zamanda Kafatası Kayası ismiyle de bilinen Yarık Adası (Cleft Island), Avusturalya'nın Viktorya eyaletinde Wilsons Burnu'nun kıyısına konuşlanmış bir granit adası. Anzer Grubu ismi verilen ve üç adadan oluşan bir grubun parçası ve Wilsons Burnu'ndaki adalar arasında manzarası en güzel olanı. 

Avrupa’daki Bu 26 Yer Öylesine Güzel Ki Buraları Kesinlikle Ziyaret Etmeniz Gerekiyor

Avrupa daha küçük kıtalardan bir tanesi olmasına rağmen boyutunun küçüklüğünü çeşitliliğindeki bollukla telafi ediyor. Avrupa’daki en göz kamaştırıcı yerler lüks plajlar, çançiçeği tarlaları ve kireçtaşı tepelerden dünyamızda bulunan bazı en güzel dağ manzaralarına kadar değişiklik gösteriyor. 

Maras, Peru'daki İnka Öncesi Tuz Havuzları

Cuzco, Peru'nun 40 kilometre kuzeyinde, İnkaların Kutsal Vadisi'nde, İnka zamanlarından beri kullanılmakta olan tuz üretimi göletleriyle bilinen Maras şehri uzanır. Binlerce düzensiz kare biçimli gölet şehrin batı bölümünün bir kilometreden az bir kısmındaki yamacın eteklerini kaplar.

Grime'ın Mezarları: Neolitik Bir Çakmaktaşı Madeni

Norfolk, İngiltere'deki Thetford Ormanı'nın ortasında yer alan ve ay yüzeyine benzeyen tuhaf bir görünüme sahip bu yer Birinci Dünya Savaşı'nda havan toplarının Normandy ve Somme'da yol açtığı kraterlere çok benziyor. Ancak Norfolk'taki bu kraterler daha değişik kökenlere sahip ve isimleri öyle olsa da aslında mezar değiller. Grime'ın Mezarları aslında en aşağı 4,500 senelik Neolitik Çağ'dan kalma büyük bir çakmaktaşı madeni kompleksi.

Tekapo Gölü, Yeni Zelanda'da Çiçeklenen Acı Baklalar

Tekapo Gölü, Yeni Zelanda'nın Güney Adası'ndaki McKenzie Havzası'nın kuzey kenarı boyunca kuzey-güney yönünde akan yaklaşık olarak birbirine paralel üç nehirden ikinci en büyük olanı. 

Hayatınızda En Az Bir Sefer Görmeniz Gereken Amerika Birleşik Devletleri’ndeki En Muhteşem 11 Şelale

Herkes Niagara ve Yosemite’i bilir ancak aslında Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerinde muhteşem şelaleler vardır. Amerika’nın yapmayı bildiği tek bir şey varsa (ve yapmayı bildiği birşeyler olabilir) bu da doğal harikaları elinde tutmaktır. 

Yellowstone Ulusal Park'ındaki 10 Büyüleyici Kaplıca

Wyoming, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Yellowstone Ulusal Parkı dünya üzerindeki jeotermik açıdan en aktif olan yerlerden biri. Dünyadaki jeotermal yerlerin yarısı burada bulunuyor. Park neredeyse 9000 kilometrekarelik bir alana yayılıyor ve antik, aktif bir kalderada bulunan lokasyonu sayesinde 10.000 gayzer, kaplıca, çamur havuzu ve fümarolları da bünyesinde bulunduruyor. Yellowstone'un kendisi son iki milyon yılda muazzam bir güçle birkaç kere patlayan kocaman bir süper volkan. Akan lav ve volkan patlamalarından çıkan kayalar Yellowstone'daki toprağın büyük bir bölümünü kaplıyor. Park, Dünya'nın kuzey ılıman bölgesindeki en büyük ve neredeyse tamamen korunabilmiş olan Büyük Yellowstone Ekosistemi'nin merkezinde yer alıyor. İşte Yellowstone Ulusal Parkı'nda bulunan en güzel kaplıcalardan bazıları:

Ussuri Körfezi'ndeki Cam Plaj

Rusya'nın Vladivostok şehrinden yalnızca 30 dakikalık bir sürüş mesafesi uzaklığında etkileyici kayalıklarla çevrili muhteşem bir körfez yatıyor. 

Tam Coc, Vietnam'ın Karst Dağları Ve Çeltik Tarlaları

Tam Coc Ninh Binh şehrinden yaklaşık 90 kilometre uzaklığına konuşlanmış ve Vietnam'daki en güzel manzaralardan biri olarak kabul ediliyor. Tam Coc "üç mağara" anlamına geliyor. 

Dünyanın Çeşitli Yerlerindeki Bu Gerekli İlgiyi Görmemiş Yerler Aklınızı Uçuracak

Gezegenimiz Dünya aslında inanılmayacak ölçüde güzel bir yer. Her ne kadar birçok insanın ziyaret etmek istediği popüler turistik yerler bulunsa da, hala kimsenin bilmediği yerler de var. Birçoğumuz zaten popüler olan turist rotalarıyla ilgili herşeyi biliyoruz, ancak gözümüzden kaçan ve yalnızca buralarda yaşayan yerlilerin varlığından haberdar oldukları yerler de bulunuyor. 

Niagara Şelalerini Donmuşken Gördünüz Mü?

Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki sınırda yer alan Niagara Şelaleleri milyonlarca turistin uğrak yeri. Her sene dünyanın her yerinden insanlar bu güzelliği görmeye geliyor ancak sadece dondurucu soğukta burayı ziyaret etmeyi göze alan insanlar bu tuhaf ancak büyüleyici güzellikteki halini görme şansına erişti.

Norveç'in Doğal Harikaları

Bazı şeyler tartışmaya açık değildir, örneğin Dünya'nın üç yüz altmış beş gün içinde Güneş'in etrafında tam turunu tamamlaması veya manzara denildiğinde akla gelen ilk yerlerden birinin Norveç olması gibi. 

Wisteria Ağaç Tünelleri

Japonya, kiraz çiçeği ağaçları ile ünlüdür, ancak bu kiraz çiçeği ağaçları, bu ülkenin size sunabileceği şeylerin sadece küçük bir kısmıdır. 

Dünyanın Çeşitli Yerlerindeki Çakıl Plajları

Plaj denilince aklımıza genelde kum değil, ancak durum her zaman böyle değildir. Çakıllar ve dalgalar tarafından keskin tarafları törpülenen kırık camlardan, deniz kabuklarından oluşan plajlar da vardır. Plajlarda çakıllara denk gelmek yaygın bir şey olsa da tamamen çakıllardan oluşan plajlar daha seyrektir. Ancak tamamen ender olduklarını da söyleyemeyiz (bazı websiteleri dünyada yalnızca çakıllardan oluşan sadece beş plaj olduğunu yazıyorlar ve bu doğru olmayan bir bilgi).

Pirinç Teraslarının Güzeller Güzeli Fotoğrafları

Basamaklı tarım olarak da bilinen teraslama işlemi tepelik ve dağlık araziler gibi eğimli arazileri ekip biçmek için kullanılır. Teraslanmış alanlar erozyonu ve yüzeysel akışı azaltır ve pirinç gibi çok su isteyen bitkileri yetiştirmekte etkilidir. Birçok sistemde teras eğimli toprağa boylu boyunca çizilmiş alçak, düz, çapalanmış bir çizgidir ve bu çizginin hemen üzerinde de toprak tarafından emilmemiş yüzey suyunu toplamak içi bir kanal bulunur. Genellikle teraslar biraz basamaklı alanlara inşa edilir ve bu sayede kanaldaki su terasın çıkış yerine doğru yavaşça ilerler. Toprağın halihazırda su sızdırdığı ve yağışın görece olarak düşük olduğu yerlerde basamaklı teraslar kullanılabilir. 

Göz Kamaştırıcı Manzarasıyla 4,600 fit Yükseklikteki Yürüyüş Yolu

Hunan Bölgesinin Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı’nda bulunan Tianmen Dağı’nın kenarında yerini almış bu harika yürüyüş yolu, konumuyla ziyaretçilerine korkutucu fakat eşsiz bir deneyim sunuyor. Yürüyüş yolu 328 fit uzunluğunda ve yerden 4,600 fit yükseklikte bulunuyor. Unutulmaz bir macera ya da harika manzaralı bir fotoğraf istiyorsanız, bu yürüyüş yolunu ziyaret etmelisiniz!

Güney Kore’nin Doğa Güzelliği

Göz kamaştıran manzara fotoğraflarıyla Seul doğumlu doğa fotoğrafçısı Jaewoon U, Güney Kore’nin doğal güzelliklerini gösteriyor. Göllerden elde ettiği yansıma efekti etkileyici manzaraları öne çıkarıyor ve yüzlerce insanı etkilemeyi başarıyor. Fotoğraflarına bir göz atın!

Masalları Andıran Bu Köy ve Kasabaları Ziyaret Etmek İsteyeceksiniz

Mutlaka ziyaret etmeniz gereken harikulade güzelliğe sahip olan bu küçük köy ve kasabaları sizin için listeledik.

İzlanda’nın Yüksek Rakımından Nadir Manzaralar

Ateşli akan lavlardan zümrüt yeşili buzul göllerine kadar, her manzara İzlanda'nın yüksek rakımlı manzaralarının size sunabileceği şeylerin küçük fragmanıdır ve bu yüzden İzlanda'nın yüksek tepeleri dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ev sahipliği yapar. 

4.5 Milyon Mavi Çiçeğin Dikildiği Miharashi Tepesi'nden 7 Harika Fotoğraf

Japonya 'nın Miharashi Tepesi 'ndeki Mayıs ayı itibariyle açan mavi çiçeklerin hayranlık uyandıran görüntülerini görmek için ileri butonuna basın.

Adrenalin Tutkunlarının Dikkatine: Dünyanın En Adrenalin Dolu Yürüyüş Parkuru!

Adrenalin bağımlıları burada mı? İşte Çin'de bulunan dağ, dünyanın adrenalin dolu, tırmanması en heyecanlı yürüyüş parkuru!

Dünyadaki En Tehlikeli 25 Yanardağı

Dünya üzerindeki en ihtişamlı ve tehlikeli yanardağlarını sizin için galerimizde bir araya topladık.  Verimli toprakların oluşmasını sağlamasının yanında, geniş arazilerin yok olmasına da neden olabilen dünyanın en tehlikeli 25 yanardağı sizlerle.

Yükseklik Korkusu Olanların Bakamayacağı Çin'deki Uçurum Kenarı Yollar

Yükseklik korkunuz var mı? Eğer cevabınız evetse Çin'in Tianmen Dağı'nda yerden 450 metre yükseklikte yürüyenlerin galerimizdeki resimleri sizi çok heyecanlandıracak! Galeri görsellerine tıklayarak korkusuz insanların hiç tereddütsüz geçtikleri tehlikeli dağ eteği yürüyüş yollarını görebilirsiniz.

Her Şeyi Bırakarak Yerleşme İsteği Uyandıran Cennetten Bir Köşe: Faroe Adaları

Danimarka'ya bağlı olan muhteşem Faroe Adaları en az insan eli değmiş adalardan bir tanesi. Boris Barabáš’ın objektifinden şahane fotoğrafları görmek için ileri butonuna tıklayın.

İnanılmaz yerler

Dünya üzerindeki en güzel yerlerin fotoğrafları, ufak bir dünya turuna ne dersiniz?