Doğada Yaşam

Küçük Bir Baloncuk Kubbenin İçinde Yıldız Manzaralı Bir Uyku

Bu kubbeler tamamen şeffaftır ve size doğanın güzelliğini ve huzurunu sunar. Bir süreliğine şehir gürültüsünden uzaklaşmak istiyorsanız Kuzey İrlanda'da yıldızların altında mükemmel bir tatil yapabilirsiniz.

Hobit Kulübeleri

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit film serilerini izlediyseniz eğer, buna bayılacaksınız! Nashville, Tennessee'nin hemen dışındaki Forest Gully Farms, gelen konuklara gerçek Hobit kulübelerinde bir gece geçirme fırsatı sunuyor! 

Ormana Yerleştirilmiş Kristal Şekilli Küçük Kabin

Bu eşsiz şekilli küçük kır evi, BIG adlı bir mimarlık firması tarafından tasarlanmıştır. Kabin Hudson Vadisi'nde bulunmaktadır, tavanı köşelidir. Bu minik kabin, Klein'ın prefabrik yapısı için bir başlangıç niteliğindedir.

Tabiat Ana İçine Yerleştirilmiş Bir Ağaç Ev

Monoarchi adlı bir mimarlık stüdyosu, bu ağaç evi dalgalı çatılarla inşa etti. Bu uzun ayaklı evin bir tatil yeri olarak hizmet vermesi amaçlanmıştır. Ağaç ev, bilinmeyen bir dağ köyü olan Zheijang'da Yuyao'daki Siming Dağı yakınlarında hizmete açıldı.

Eşsiz Ağaç Ev

Resmi olarak şimdiye kadar gördüğünüz en büyüleyici ağaç evi tasarımını bulduğumuzu söylüyoruz! Japon tasarım stüdyosu Nendo çevre dostu bir ağaç evi tasarlamaya karar vermiş ve Japonya'nın dağlık Nagano Vilayetindeki Komoro şehir ormanında dev bir ağaç evi inşa etmişler ya da ilk kuş apartmanını demeliyiz! Çünkü bu özel ağaç evinde yetmiş sekiz adet küçük kuş yuvası ve bir kişinin ağaç evinin içinden kuşlara bakabileceği özel bir alan var. Umarız ki, bu tasarım harikasının yakında dünyadaki tüm ormanlarda yaygınlaşır!

Orman Balonu

Hiç hem vahşi doğanın içinde olmayı hem de aynı zamanda güvende olabilmeyi düşündünüz mü? Başta bu fikir hepimizin kulağına imkânsız gibi geliyor.

Baloncuk Çadır

Kamp hayatınıza yeni bir heyecan katmaya ne dersiniz? Tabii ki evet! Kim istemez ki? Bu yeni tasarım baloncuk çadırları yapacağınız kamplara bambaşka boyutlar kazandıracak. Adeta bir otel odasının konforunda bu çadırlarla daha önce benzeri görülmemiş deneyimler yaşayacağınızdan eminiz!

Sıcacık Bir Yatakta Yıldızların ve Karlı Dağ Manzaralarının Tadını Çıkarmak

Cortina'nın zanaatkarları camla kaplı küçük bir kabin tasarladı. Oluşturulan bu küçük yapıya Starlight Room (Yıldız Işığı Odası) ismi verilmiş. Çünkü bu yapı Dolomit’te harika bir gökyüzü ve karlı dağ manzarasına sahip. Üstelik bu kabinde ısıtıcı ve yatak bulunuyor. Yani sıcacık bir yatağa girerek bu harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Lüks Cam Iglolar’da Kuzey Işıklarını Seyrederek Bir Gece Geçirin

Kuzey ışıklarını izlemek sizi başka bir dünyada, büyülü bir evrende gibi hissettirecek. Alaska, ABD (bazı kısımları), Kuzey Kanada, İzlanda, Finlandiya, Norveç, Rusya ve İsveç'te gördüğünüz kuzey ışıkları diğerlerinden çok daha fazla büyüleyici görünüyor.

Panoramik Cam Loca İle Kuzey Işıklarının Tadına Varabilirsiniz

The Panaroma Glass Lodge adı verilen bu locanın etrafı tamamen camlar ile kaplı. Bu sayede içinde geçirdiğiniz süre zarfında etrafınızda oluşan büyüleyici kuzey ışıklarını izleyebilirsiniz. Reykjavik’e 30 dakikalık bir mesafede olan bu muazzam locada geceliği 342€ olan ücret ödenerek iki yetişkin vakit geçirip kalabilir.

Hayalleri Süsleyen Birbirinden Şahane 24 Ağaç Ev

Başta çocukların olmak üzere, pek çok kişinin de hayali olan, başımızı alıp gidip sığınabileceğimiz doğa içinde bir ağaç ev tasarımlarını hayata geçiren kişilerin yaptığı şahane ağaç evleri sizin için galerimizde derledik.

Japonya’nın En Büyük Ağaç Evi

Takashi Kobayashi Risone Resort için Japonya’nın en büyük ağaç evini tasarladı. Hiroshi Nakamura of NAP Mimarisinden aldığı yardımlarla Atamide bulanan 300 yıllık kâfur ağacının dallarına muhteşem bir ağaç ev inşa ettiler. Ayrıca, 3D tarama sistemi ağaca zarar vermeden bazı bölümlerini desteklemelerini sağladı. Bir göz atın!

Orman Evleri

Emekli olduktan sonra sakin bir köy evine taşınıp yaşamak. Belki de hepimizin hayali. Fakat iki Japon kadın bu hayali bir üst seviyeye taşıdı. Bu iki Japon Fiji Dağının yakınlarındaki Shizuoka adlı yerleşime “Jikka” adı verilen küçük kulübeler inşa ettiler ve böylece bir yaşam alanı oluşturdular. Bu yaşam alanı içinde geeniş bir yemek alanı, restoran olarak hizmet veren bir bina ve tam donanımlı kulübelerden oluşuyor. Ayrıca her yere tekerlekli sandalye ile de ulaşılabilmesi bu bölgeyi yaşlılar için de harika bir yer haline getiriyor. Kısaca iki Japon’un Shizuoka’da kurdukları bu yeni yerleşim her yaştan insan için bir huzur noktası.

Nakliye Konteynerlerinden İnanılmaz Kompakt Evler

İnsanlar yaşadıkları yerler için değişik fikirler üretiyorlar. Son yıllarda, birçok kişinin küçük alanı olan şeyleri rahat bir eve dönüştürdüğünü gördük.

Hepimizin hayallerini süsleyen bahçeli küçük evler

Herkes bu hayali kuruyor biliyoruz. Şehir gürültüsünden uzakta, belki Ege’de belki de Karadeniz’de. Büyük olmasa da olur, bahçesinde bir iki domates, biraz maydanoz… İster ahşap olsun, ister bir konteynır yada prefabrik. Bu evler bir harika.

Güzel Küçük Ev

Oregon’da bulunan bu güzellik Nir Pearlson tarafından tasarlanmıştır. Ahşap çerçeveli bu sürdürülebilir hibrit mini modern kır evi, rahat alanları geniş bir perspektifle birleştiriyor. 

30 Metrekarelik Taşınabilir Evin İçinin Güzelliğine İnanamayacaksınız

30 metrekarelik bu taşınabilir ev karavanın içinin görünüşüne ve dekorasyonunu görünce inanamayacaksınız. 

Doğayla İç İçe 20 Dünya Harikası Ev

Dört bir yanımızın hızla betonlaşmaya başladığı bu günlerde , siz de yeşile hasret çekenlerden seniz. Gelin bu evlere birlikte göz atalım.

Dolomit Dağındaki Etkileyici Ağaç Evler

Hayran bırakan orman manzarasıyla renklenen güzel bir sabah için Peter Pichler Mimari tarafından tasarlanan ağaç ev konsepti aradığınız konum olabilir. Milan merkezli şirket hali hazırda olan otele ek olarak, İtalyan ormanına kapılarını açan ağaç evler tasarladı.

İki Yatak Odalı, Renkli Minik Ev

Tatlı temaları ve minimal desenleri ile minik evler gün geçtikçe daha çok insana hitap etmeye devam ediyor. Onların tasarımlarında çeşitli tarzlar görebiliyoruz ve bunların çoğu minik ev Valhalla gibi harika oluyorlar. Bu minik ev Fransa merkezli stüdyo Baluchon tarafından üç kişilik bir aile için tasarlandı.

Ev Sahibi Kirayı Artırınca Otobüse Taşınan Çiftin İlham Veren Hikayesi

Ev sahibi kirayı artırdığında daha fazla düşünmeyen ABD'li çift, yaşamlarını değiştirecek bir şeye karar verdiler! Ve aldıkları bu karar sonrasında çok daha mutlu olduklarını fark ettiler. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında, bu genç Amerikalı çiftin alınması zor kararını ve haberimiz hakkındaki bilgileri okuyabilirsiniz. Siz olsanız bu kararı verebilir miydiniz?

Bu Evde Yaşamak İster miydin?

Ev dışarıdan ufak gözükmesine rağmen evin içerisine girdiğiniz zaman sizi büyük bir salon karşılıyor. Evin mutfağı ise oldukça büyük. Ahşap olarak yapılan evin iç tasarımı da oldukça başarılı.

Römork evlerin en havalısı

Amerikalı mimar Ana White'ın tasarladığı bu muhteşem römork evde yaşamak istiyoruz. Evi görünce bize hak vereceksiniz.

Tuhaf Çiftlik Evi

Tekerlekler üzerindeki bu geniş küçük ev muhteşem bir tasarıma sahiptir. Neden mi? 

İsveçte Bir Sığınak

Bu sevimli yepyeni ev daha doğrusu evcik, dış mekân tasarımları yapan JABO markası için İsveç Belatchew tarafından tasarlandı. 

Bahçe Kubbeleri

Hepimiz soğuk bir kış gününde, çayımızı veya kahvemizi yağmura karşı yudumlamak istemişizdir. Peki, bunu bahçenizi tam ortasında yapabileceğinizi söylesek? 

Karavan Ev Modası

Lancaster’da bulunan bu evler tıpkı konteyner ev dizaynları gibi yenilikçi bir dizayna sahip. Satın alacak kişiye çiftlik evi veya modern ev gibi konseptler sunan bu evler genellikle tekerlekler üzerine inşa edilip dışarıdan bakınca ilginç ve şık bir tasarım sahip.

Kendileri için küçük bir kasaba inşa eden sekiz arkadaş

Sekiz arkadaş hayallerini gerçekleştirdi. Sadece kendileri için küçük bir kasaba inşa ettiler. 

Sıradışı Konteyner Ev

Konteyner evler günümüzde gittikçe popülerleşiyor. Geniş pencereleri, yenilikçi tasarımları ve kullanışlı olmaları sebebiyle her gün daha çok konteyner evlerle karşılaşıyoruz. Genellikle oturma odası, mutfak, yatak odası ve tuvaletten oluşan bu evler her santiminin kullanışlı olmasına dikkat edilerek yapılıyor.

Lüks Konteyner Evde Yapamak İster miydiniz?

İnternet üzerinden tanışan Lisa and Matt Hobbs çiftiğin Avustralya’da tasarladıkları bu minik konteyner ev insanlar tarafından çok ilgi gördü.